4 gru 2017

BANK ŻYWNOŚCI 2017

Submitted by Admin

W listopadzie 2017 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie wraz ze Stowarzyszeniem MONAR – Schroniskiem dla Osób Bezdomnych MARKOT dystrybuował żywność dla najuboższych mieszkańców Bełchatowa.

Osoby samotnie gospodarujące, których dochód nie przekracza 1268,00 zł oraz rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 1028,00 zł, mogły skorzystać z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogramu 2017.

Mieszkańcy Bełchatowa otrzymywali takie artykuły jak: makaron, ryż, kasza gryczana, groszek z marchewką, fasola biała, buraczki wiórki, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa i wieprzowa, pasztet, cukier, olej i żółty ser.

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie wydawali skierowania i do pomocy żywnościowej zakwalifikowali 3100 osób, dodatkowo ze wsparcia skorzystało 100 mieszkańców Stowarzyszenia MONAR.

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa beneficjenci pomocy mogą skorzystać z warsztatów dietetycznych, organizowanych przez Bank Żywności w Łodzi. Warsztaty odbywają się w budynku Stowarzyszenia „MONAR, przy ul. Czaplinieckiej 19 B w Bełchatowie.

Transport żywności z Banku Żywności w Łodzi do Bełchatowa zapewnia Urząd Miasta Bełchatowa, a magazyny w których przechowywana i wydawana jest żywność – Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej z Bełchatowa.

Kolejny transport i dystrybucja żywności planowana jest w lutym 2018 roku.