9 Maj 2018

BANK ŻYWNOŚCI

Submitted by Admin

Od listopada 2017 roku do kwietnia 2018 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie wraz ze Stowarzyszeniem MONAR – Schroniskiem dla Osób Bezdomnych MARKOT dystrybuował żywność dla najuboższych mieszkańców Bełchatowa. Z pomocy skorzystało 3188 osób skierowanych przez pracowników socjalnych MOPS i 100 mieszkańców Stowarzyszenia MONAR.

Z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogramu 2017 mogły skorzystać osoby samotnie gospodarujące, których dochód nie przekraczał 1268,00 zł oraz rodziny, w których dochód na osobę nie przekraczał 1028,00 zł.

Mieszkańcy Bełchatowa otrzymywali 164 tony artykułów żywnościowych takich jak: ryż, kasza gryczana, groszek z marchewką, fasola biała, buraczki wiórki, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, makaron jajeczny i kukurydziany bezglutenowy, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa i wieprzowa, pasztet, mleko, herbatniki, filety z makreli, cukier, olej, miód, żółty ser i kabanosy.

Transport żywności z Banku Żywności w Łodzi do Bełchatowa zapewnił Urząd Miasta Bełchatowa, a magazyny w których przechowywana i wydawana była żywność – Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej z Bełchatowa.