Jesteś tutaj: Start / Koronawirus (COVID-19)

Koronawirus (COVID-19)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania

Przejdź do - Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania

W związku z zapobieganiem i zwalczaniem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 Samorząd Województwa Łódzkiego wraz z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi uruchomił program Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania. Od 20 kwietnia w mediach społecznościowych (Snapchacie i Messengerze) oraz pod numerem telefonu codziennie (7dni w tygodniu) 726 611 611 dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego może korzystać z pomocy specjalistów, terapeutów, psychologów i interwentów kryzysowych. Infolinia działa codziennie w godzinach 12.00 – 20.00, natomiast wsparcie na Snapchacie i Messengerze można uzyskać w godzinach 20.00 – 24.00. Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży działać będzie do 14 czerwca.

 

21 maja 2020

Niezbędnik seniora

Przejdź do - Niezbędnik seniora

jest to wspólna akcja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Głosu Seniora skierowana do osób starszych. Celem akcji jest popularyzacja wśród seniorów wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i ograniczeniach wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa. Plik w załączeniu. Źródło strona Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

21 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Niezbędnik seniora

Ćwiczenia ogólnorozwojowe przygotowane przez pracowników tutejszego Ośrodka dla seniorów i osób niepełnosprawnych, które można wykonać samodzielnie w domu

Przejdź do - Ćwiczenia ogólnorozwojowe przygotowane przez pracowników tutejszego Ośrodka dla seniorów i osób niepełnosprawnych, które można wykonać samodzielnie w domu

ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE

 

Niedobór ruchu daje o sobie znać w organizmie już po 24 godzinach bezruchu.

Dla osób chorych lub pozostających w pozycji leżącej po przebytych urazach i chorobach niezwykle ważne jest zachowanie ruchu.

 

21 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Ćwiczenia ogólnorozwojowe przygotowane przez pracowników tutejszego Ośrodka dla seniorów i osób niepełnosprawnych, które można wykonać samodzielnie w domu

Jeśli masz objawy COVID-19

Przejdź do - Jeśli masz objawy COVID-19

Jeśli masz gorączkę, kaszel, duszności, kłopoty z oddychaniem, nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ. Nie jedź też do szpitala. Bezzwłocznie powiadom telefonicznie staję sanitarno-epidemiologiczną.

8 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Jeśli masz objawy COVID-19

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej rusza na pomoc seniorom z platformą ABCsenior.com

Przejdź do - Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej rusza na pomoc seniorom z platformą ABCsenior.com

Kiedy wybuchła epidemia koronawirusa SARS Cov-2, osoby starsze znalazły się w grupie zwiększonego ryzyka co do przebiegu choroby COVID-19 wywoływanej tym patogenem.
Ta niespotykana dotąd w powojennej historii świata skala zachorowań i zgonów w większości osób starszych, wymaga natychmiastowej reakcji nie tylko rządu, ale i organizacji pozarządowych.

W Krajowym Instytucie Gospodarki Senioralnej podjęliśmy natychmiastowe działania, aby zintegrować wiedzę o pomocy oferowanej seniorom przez wiele podmiotów oraz zebrać potrzebne informacje i w ten sposób pomóc osobom starszym, dając im podręczne Centrum Informacji.

1 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej rusza na pomoc seniorom z platformą ABCsenior.com